Reklama telewizyjna - Wizytowka stron

Przejdź do treści

Menu główne:Koszty reklamy są bardzo duże. Nie ma się więc czemu dziwić, że większość przedsiębiorców stara się maksymalnie na nich zaoszczędzić. Oczywiście niestety nie zawsze jest to wykonalne, ale w niektórych wypadkach staje się realne i pozwalają nam na to konkurencyjne ceny na rynku. Niektóre formy reklamy są stosunkowo tanie, ale są również takie, których koszty liczyć musimy w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy złotych.

REKLAMA W TELEWIZJI – WADY I ZALETY
Jeżeli mowa o dużych stacjach telewizyjnych to właśnie w ich wypadku padają rekordy jeżeli chodzi o ceny reklam. Są one przeznaczone przede wszystkim dla dużych firm z dużym nakładem finansowym na reklamę, które kierują się zasadą, by zdobyć cały krajowy rynek. Firmy, które działają lokalnie powinny próbować swoich sił przede wszystkim w mniejszych mediach jak na przykład telewizja lokalna. W przypadku tej ogólnopolskiej ceny reklam to niejednokrotnie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za emisję, a więc zdecydowanie za dużo dla małych i średnich firm. Właśnie dlatego takie formy reklamy są przeznaczone raczej dla większych graczy, aniżeli początkujących na rynku firm. Zdecydowanie zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim dotarcie do niezliczonej ilości klientów z całego kraju w bardzo krótkim czasie. Efekty są więc od razu zauważalne.

REKLAMA LOKALNA?
Dotarcie do klienta na rynku lokalnym jest nieco prostsze. Przynajmniej z pozoru. Przede wszystkim, bowiem nasza strategia nie będzie wymagała od nas tak dużych nakładów finansowych. Wystarczy, że skorzystamy z lokalnej prasy, telewizji czy portali społecznościowych i forów internetowych, które zwykle również w społeczności lokalnej odgrywają dość sporą rolę. Nawet dotarcie do klienta na rynku lokalnym z pomocą reklamy drukowanej będzie dla nas znacznie prostsze i sporo tańsze, aniżeli w przypadku szeroko zakrojonych działań marketingowych na terenie całego kraju. Znacznie lepiej również trafimy w nasz target, czyli osoby potencjalnie mogące być zainteresowane naszymi produktami lub usługami.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego